ביקור במציאון

יש לי יחסי אהבה-שנאה קלאסיים עם איקאה. מצד אחד הרהיטים ממש המוניים ומצד שני המחירים שלהם לרוב כה אטרקטיביים שהפכתי את זה לתחביב של ממש, לקנות משהו שיש לכולם ולתת לו מראה בלעדי. התענוג מכפיל את עצמו אם אני מוצאת משהו שווה במציאון, כי זה כמעט שווה ערך מבחינתי למציאה של פריט זרוק ברחוב. אין חור, שריטה או שבר שאי אפשר לשפץ, הכל תלוי בדמיון.

בשיטוט האחרון שלי עם דורין במפלצת הרהיטים השוודית מצאתי במציאון ריהוט גן בחצי מחיר שכלל שולחן, ספסל ושני כסאות. חוץ מקצת צבע דהוי וכסאות "רוקדים" ששיוועו לחיזוק הברגים הכל היה "כמו חדש". קצת תחנונים לעובד המחסן שעשה לי טובה ענקית- למורת רוחה של המנהלת- ופירק את כל הריהוט עם מברגה (הי, לאישה בהריון יש פריווילגיות מסויימות), עזרה של דורין בהעמסה של הכל על האוטו וכמובן סחיבה של תומר אל הבית והנה הכל מורכב מחדש ומחכה לאיזו זריקת צבע.

ריהוט גן לפני צביעה

בחרתי בצבע תכלת בהיר מאוד על גבול הלבן וצבעתי בשיטת דיסטרסינג שמעניקה לעץ מראה מיושן. העבודה על הריהוט היתה ארוכה ומורכבת יותר ממה שתכננתי כי הוא בנוי מפסי עץ רבים וחיבורים צרים שעוברים ביניהם, קשה להגיע עם המברשת לכל הפינות ונוצרות נזילות של צבע, אבל לאט לאט תפסתי את השיטה. אין מה לעשות, יש דברים שלומדים בדרך הקשה.

שיוף העץ וצביעה בפריימר- צבע מקשר
צביעת הקנטים בצבע חום כהה ושפשוף עם נר

בדרך כלל כשצובעים בשיטת יישון, צובעים בצבע כהה רק את הקנטים, החיבורים של העץ והמקומות שבדרך כלל נשחקים. במקרה הזה צבעתי בחום ומרחתי נר גם במקומות אקראיים על גבי הרהיט כולו, מה שנתן לו באופן מכוון מראה של שפשופים גסים. הסבר על איך צובעים עץ בשיטת דיסטרסינג תוכלו לקרוא כאן.

ריהוט גינה בצבע תכלת מחפש בית חם
שפשופים במראה וינטג'
כריות תכלת פרחוניות

אני מחפשת בית חדש לריהוט. מי שרוצה לרכוש אותו מוזמן ליצור איתי קשר

22.10.12 עדכון: הריהוט נמכר 🙂

7 תגובות
 • Reut Abargel

  21 בינואר 2013 at 16:28

  את עושה גם סדנאות?

  • Duffy Leviav Gofer

   27 במאי 2013 at 0:01

   לצערי עדיין לא, בנתיים אני בסדנא עצמית ארוכה ומתמשכת…

 • Dana Fireman-Aizen

  14 בנובמבר 2012 at 9:56

  שפ את כישרונית…. זה מהמם בעיני.

 • Keren Fried

  13 בנובמבר 2012 at 9:10

  באמת שמהמם.

 • דריה כנף

  13 בנובמבר 2012 at 8:41

  דפי, המלכה האם, רק את יכולה לעשות את הדברים בכזו חינניות.
  מפרגנת לך בטירוף ומקווה שכל הרהיטים שלך יירכשו בהמוניהם <3.
  לאב יו! Duffy Leviav Gofer.

נגישות