סבתא שיק

סבתא וסבא שלי עברו דירה. חלק מהרהיטים והחפצים עברו איתם וחלק מסרנו לתרומה. להגיד שהטעם שלהם מודרני זו אמירה קצת שנויה במחלוקת, כי בחיים כמו בחיים הכל יחסי, אז אמנם לא מצאתי שם יותר מדי שאבי שיק, אבל בכל זאת לקחתי כמה כסאות ושרפרפים.

ה-ריהוט הכי נוסטלגי עבורי בבית שלהם הוא שולחן אוכל עגול נפתח וכסאות. כאמור, לא מעוצבים בדיוק לטעמי, אבל החוויות, הארוחות, השיחות והמשחקים שנוהלו לאורך השנים סביבו ולעתים גם מתחתיו חרוטים אצלי עמוק בלב. לצערי אין לנו מקום לשולחן בדירה שלנו אבל אני עוד חוככת בדעתי אם לאחסן אותו ולשמור להמשך. בנתיים בכל מקרה לקחתי כיסא אחד, נתחיל איתו ונראה מה יהיה.

לפני ואחרי
המדפים מסביב ריקים אבל הזכרונות שמורים בלב

הכיסא היה מצופה בפוליטורה מבריקה שהיתה במצב מצויין אז שייפתי אותו שיוף עמוק מאוד עד שכל הברק הוסר, צבעתי בפריימר לעץ על בסיס שמן, לאחר הייבוש צבעתי בצבע אקרילי לעץ על בסיס מים ולבסוף ציפיתי בשכבת לכה בגימור מט על בסיס מים.

מצד ימין- הכיסא אחרי שיוף. מצד שמאל- אחרי פריימר

את בד הריפוד מצאתי בדנדו, חנות בנחלת בנימין שחלון הראווה הקטן שלה לא מסגיר את לונה פארק הבדים המדהים שמתחולל בפנים. כמובן שהלכתי לאיבוד בין האפשרויות וקניתי כמה אופציות.

בד ריפוד של דנדו

הכסאות רופדו מחדש לפחות פעם אחת אז כשהפכתי אותם מצאתי שאריות של בד ישן וסיכות שדכן חלודות. בלי לפגוע באף אחד, נראה לי שנמאס לכיסא הזה להיות חום (לי בטוח נמאס), אז בחרתי בבד בהיר וצבעוני, מתחתי אותו על גבי הריפוד הקיים, כי הוא היה מתוח מאוד וחשבתי שזה יתן שכבת ספוג נוספת טובה והידקתי אותו מסביב עם אקדח סיכות.

מעל הריפוד מתחתי בד לבן דק, דומה לחומר של מפות חד פעמיות. לא נראה לי שחייבים לעשות את זה אבל זה שומר על הסיכות שלא יחלידו עם הזמן ובעיקר עוזר להסתיר כתמים ישנים…

הבד החדש מתוח ומוצמד על ידי אקדח סיכות

לפני שחיברתי את המושב והמשענת בחזרה אל הכיסא, ריססתי אותם בספריי אימפרגנציה לבדים. זה ספריי דוחה נוזלים ששומר על הבד לאורך זמן ומומלץ לחדש אותו ולרסס את הריפוד לפחות פעם בשנה.

כמו חדש
מי שמביט בי מאחור…
הצצה אחרונה

עכשיו הגיע הזמן לחשוב על הכסאות האחרים וכמובן על השולחן העגול. נשמע כמו פרויקט ענק אבל אני מקווה להגיע אליו מתישהו. זאת הפעם הראשונה שאני מרפדת לבד כיסא והאמת שאני חוששת שזה ממכר. אם עד היום כל חפץ שהסתכלתי עליו העלה בי -מחשבות על דיסטרסינג, קילופים ושבלונות אז עכשיו פתאום בא לי להלביש כל דבר בבדים צבעוניים.

12 תגובות
 • Lea Yarkoni Mizrahi

  15 בפברואר 2013 at 1:47

  קחי עוד כסא!! ממש יפה!

 • Tamar Puyanic

  15 בפברואר 2013 at 0:55

  זה מהממם מותק! כמה את מוכשרת!

 • Sivan Neumann

  12 בפברואר 2013 at 12:41

  Big Like

 • Hili Bresler

  12 בפברואר 2013 at 9:13

  ובלי להזכיר במילה את סידור הארון…(-;.
  כל הכבוד יפה שלי!

  • Duffy Leviav Gofer

   15 בפברואר 2013 at 0:55

   נראה לי שהארון יצטרך לקבל פוסט משל עצמו…

 • Sagit Benjaminovich

  11 בפברואר 2013 at 18:11

  וואו מהמם!!! כישרונית…

 • Duffy Leviav Gofer

  11 בפברואר 2013 at 17:11

  תודה רבה 🙂

 • תפור עלי

  6 בפברואר 2013 at 18:12

  יצא מקסים!
  יש לאקספלורר וגם לכרום שלי משהו נגד תגובות פה כי ניסיתי גם להגיב על השולחן. בקיצור, שניהם יצאו מקסימים.
  🙂

 • Maya Abramsky Chulpaev

  6 בפברואר 2013 at 13:40

  מקסים

נגישות